ZPĚV - Tommy

KYTARA - Angus

  • Nástroje: Gibson SG Standard 2004 a 2017, Epiphone G-400
  • Aparát: 2 x Marshall 1987, box Marshall 1960BX nebo 1936

KYTARA – Stefan

  • Nástroje: Gretsch 6131
  • Aparát: Marshall 1987X, JCM800 2204, box Marshall 1960 nebo 1936

BASA – Venca

  • Nástroj: Různé basy
  • Aparát: Různé zesilovače a boxy

BICÍ - Lukáš

  • Bicí: Sonor a paličky

STRUČNĚ O NEW BELLS

Kapela vznikla pod původním názvem New Balls (název znamenal objednávku dalších piv..) v roce 1986. Založili ji Tomáš Grospič (kytara) a Vladimír Mráz (basa) a doplnili dalšími členy z poděbradské hospodské sebranky – bubeníkem Jardou Zapletalem a chvilkovým zpěvákem Pavlem Bundou. Partička původně začala vlastní tvorbou, která časem narazila na jediný problém – a to především nedostatek básnické – textové invence. Téměř k zániku skupinu dohnaly neustálé absence či odchody hudebníků.

Mráz s Grospičem se rozhodli tlačit káru dál a dělat muziku především pro radost. Do repertoiru se vloudily převzaté věci osvědčených es, kterými byly a ZZ Top, AC/DC a Joe Satriani. Ke kapele se přidal bubeník a zpěvák Láďa Spilka (známý v současné době z muzikálů Dana Landy) a kytarista Lukáš Zíta (v současné době ve skupině Melouni s Mirkem Linhartem z Jo Jo Bandu).. Kapela začala hrát konečně před lidmi.

Největším zlomem byl rok 1999, Vláďa Mráz v červnu umírá a s ním na čas i kapela. Zbylí členové se rozešli každý svým směrem. Tomáš Grospič nachází v roce 2001 basistu Karla Němečka (Ex- Roxor) a rozhodnou se založit AC/DC cover band.

Koncem roku 2008 skupina pozměnila svůj název na NEW BELLS, čímž se skupina přímo hlásí k odkazu skupiny AC/DC. Přichází Nové zvony v úplně nové sestavě, které již ve svém názvu nesou touhu zachovat dílo australské partičky stále živým a vytrubovat ho pěkně nahlas do světa.. So Let There Be Rock!!!

>